Dzień Patrona

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

2 czerwca 2017 roku w naszej szkole miały miejsce obchody związane z Dniem Patrona. W związku z tym świętem, odbyła się uroczysta akademia, na wstępie której został wprowadzony sztandar i odśpiewany hymn narodowy. Pani Dyrektor Wiesława Głowacka przywitała zebranych gości oraz wygłosiła krótkie przemówienie. 

Następnie mogliśmy obejrzeć pokaz slajdów przedstawiających uroczystość nadania naszej szkole imienia sławnego pisarza, jakim był Jan Brzechwa. Od tego czasu minęło już bowiem 10 lat – była to więc okazja do świętowania okrągłej rocznicy. Potem rozpoczęła się krótka część artystyczna. Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali utwory nawiązujące do życia i twórczości Jana Brzechwy – recytowali wybrane wiersze autora, przedstawiali związane z nimi scenki, wykazując przy tym duży talent aktorski i zaangażowanie w przygotowanie ciekawych strojów. Dzięki temu wprowadzili wszystkich zebranych w bajkowy świat Jana Brzechwy. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a po zakończeniu akademii rozeszliśmy się do swoich klas.

Jesteśmy dumni z tego, że uczęszczamy do wspaniałej szkoły, której patronem jest Jan Brzechwa. Jego wiersze są tak znane i popularne, że chyba trudno znaleźć dziecko, które nie znałoby choć jednego utworu tego pisarza.