Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

18 lutego 2016r. w Marzeninie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Warcabach Klasycznych. 30 dziewcząt i 42 chłopców rozegrało po pięć pojedynków. Kojarzenie par odbyło się według systemu szwajcarskiego. Za wygrany pojedynek można było otrzymać 1 pkt, za remis 0,5 pkt., a przegrana nie dawała nic. Z naszej szkoły w zawodach uczestniczyło 9 dziewcząt i 9 chłopców,

którzy zostali wyłonieni na wcześniej przeprowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego mistrzostwach klas i eliminacjach szkolnych. Mistrzynią powiatu wrzesińskiego szkół podstawowych została zeszłoroczna wicemistrzyni Joanna Talarczyk. Jako jedyna zdobyła 5 pkt. Patrycja Biedrowska zajęła 4 miejsce, piąta była Julita Klamecka, ósma Marta Błaszak, dziewiąta Julita Majchrzak (zeszłoroczna mistrzyni powiatu), jedenasta Sandra Rogacka, czternasta Oliwia Pietrzak, szesnasta Angelika Graczyk i dwudziesta trzecia Oliwia Twarda. Miejsca chłopców były następujące: czwarte  Mateusz Hypki, który uzyskał 4 punkty na pięć możliwych, szóste Adrian Plewiński, siódme Filip Rusinek, trzynaste Aleksander Narożny, czternaste Kacper Paterski, siedemnaste Mikołaj Grabowski, dwudzieste pierwsze Ksawery Stachowiak, dwudzieste siódme Patryk Nowacki, dwudzieste dziewiąte Norbert Szymański.

Joanna Talarczyk uzyskała prawo do reprezentowania powiatu na Mistrzostwach Województwa, które odbędą się niebawem w Poznaniu. Do mistrzostw powiatu przygotował zawodników Roman Wróblewski, który też w czasie zawodów opiekował się nimi.