MIKROSKALA w Koninie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Niezliczona liczba atrakcji, ale także edukacja poprzez zabawę, to rozrywka, jaka została stworzona w ramach Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet MIKROSKALA w Koninie. I takich właśnie wrażeń uczestnikami w dniu 26 kwietnia 2016 roku (wtorek) byli uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabowie Królewskim. Opiekunami wyjazdu była pani Ilona Swędrowska i pani Anna Zimna.

Spod naszej szkoły wyruszyliśmy ok. godziny 8:15, natomiast powróciliśmy ok. godziny 14:30. Dodatkowo w drodze powrotnej udaliśmy się do Mc’Donaldsa we Wrześni.
Gdy dotarliśmy na miejsce powitali nas bardzo mili pracownicy, a zarazem nasi przewodnicy. Na samym początku zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: czerwoną i zieloną. Następnie mieliśmy pół godziny czasu wolnego. Mogliśmy wówczas się przebierać w stroje będące na wyposażeniu parku, bawić się specjalnymi kulkami tsunami, a co najważniejsze mogliśmy oglądać wystawę makiet, które przedstawiały różne wydarzenia, a także postaci z bajek, sceny z filmów, wesołe miasteczko, czy też interaktywne kolejki. Pani przewodnik opowiedziała nam wiele ciekawostek na ich temat, ale najbardziej podobało się nam to, że sami mogliśmy decydować poprzez naciśnięcie odpowiednich przycisków, który element makiety się poruszy, czy np. oświetlić wesołe miasteczko. Potem udaliśmy się na seans filmowy, gdzie niepowtarzalnych wrażeń zapewniło nam kino 6D. Oglądając film mogliśmy poczuć na własnej skórze efekty w postaci tryskającej wody, powiew wiatru, czy poruszających się foteli. Było to dla wielu z nas ogromne przeżycie. Natomiast ostatnim etapem wycieczki była krótka przejażdżka w wirtualnym świecie, którą odbyliśmy w specjalnej kapsule 6d. Mimo że trwała ona krótko, bo około 5 minut, to doznania były ogromne.

Wycieczka dobiegła końca, a my choć zmęczeni to bardzo zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną. Uważam, że wyjazd należał do udanych, a to co zobaczyliśmy na długo pozostanie  w naszej pamięci. Pozostaje nam tylko czekać na kolejną wycieczkę.

Zdjęcia z wycieczki