Dzień Edukacji Narodowej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dnia 11 października 2016 roku (wtorek) w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabowie Królewskim o godzinie 12:00 obchodziliśmy „Dzień Edukacji Narodowej”, na który przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi. Uczniowie klasy V pod kierownictwem pani Ilony Swędrowskiej przygotowali humorystyczne przedstawienie oraz żartobliwe przyśpiewki opisujące grono pedagogiczne naszej Szkoły.

Uroczyste obchody zapoczątkowała pani Ilona Swędrowska, która przywitała zebranych gości. Następnie przyszedł czas na występ uczniów. To oni przebrani za poszczególnych nauczycieli i innych pracowników Szkoły prezentowali się na scenie naśladując ich zachowanie, styl ubierania czy też sposób poruszania się. Po każdym takim występie wprowadzano odpowiednią osobę, której sobowtór był na scenie, gdzie na specjalnie przygotowanym „tronie”, wręczano kwiaty i robiono pamiątkowe zdjęcie. Zwieńczeniem uroczystości były zaśpiewane przez dwie uczennice klasy V wesołe przyśpiewki – każdy z pedagogów, jak również zaproszonych gości mógł usłyszeć kilka zabawnych słów na swój temat. Śmiechu przy tym było co niemiara.

            Na zakończenie akademii głos zabrała pani Dyrektor Wiesława Głowacka, która podziękowała młodym artystom za trud włożony w przygotowanie występu, złożyła w swoim imieniu życzenia współpracownikom oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom.

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze, a uczniowie zaangażowaniem i pracą włożoną w przygotowanie przedstawienia docenili nauczycieli i pracowników obsługi oraz podkreślili swoją wdzięczność za ich codzienny trud, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.

Życzymy więc wszystkim wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.