Mikołajki

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

6 grudnia 2016 roku (wtorek) w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabowie Królewskim odbyły się MIKOŁAJKI. Około godz. 11:00 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na auli szkolnej i z niecierpliwością oczekiwali przybycia Św. Mikołaja.

Jak można było się spodziewać po Świętym, przybył On punktualnie i zasiadł na wcześniej przygotowanym tronie. W imieniu naszego Gościa wszystkich zebranych przywitał uczeń klasy VI. Następnie, aby umilić czas oraz poczuć magię zbliżających się Świąt, dziewczyny z naszej Szkoły przygotowały koncert, podczas którego grały na gitarach i fletach oraz śpiewały piękne kolędy i świąteczne piosenki. Po tych występach nadszedł czas na wręczanie słodkich upominków. W tym celu przedstawiciele poszczególnych klas podchodzili do Św. Mikołaja, by odebrać czekolady dla swoich kolegów i koleżanek. Emocji był ogrom, ponieważ spotkanie z tak zacnym Gościem rozbudza zawsze magiczne emocje, nikt z nas nie jest bowiem pewien, jaki prezent (lub inną, mniej przyjemną niespodziankę) otrzyma. W tym roku wszyscy jednak byliśmy bardzo grzeczni, gdyż Święty Mikołaj nie szczędził nam ciepłych słów i wspaniałych upominków.
Uważam, że był to bardzo mile spędzony dzień i już dziś nie możemy się doczekać kolejnego spotkania ze Świętym w przyszłym roku.