Wigilia

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Dnia 22 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabowie Królewskim odbyły się Jasełka oraz wigilie klasowe. Około godziny 9:00 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na auli, gdzie miało odbyć się przedstawienie przygotowane przez uczniów klas V i VIa, pod przewodnictwem pani Lilianny Kowalskiej.

Publiczność zgromadzona na sali mogła raz jeszcze „przeżyć” historię Marii i Józefa szukających schronienia w nocy. Po trudach podróży spoczęli oni w stajni, gdzie Maryja urodziła Jezusa. Narodzonemu dzieciątku pokłon oddali pastuszkowie oraz Trzej Królowie niosący dary. Aby stworzyć świąteczny nastrój, przedstawienie przeplatane było pięknymi kolędami i pastorałkami. Występ został nagrodzony przez widzów gromkimi brawami i doceniony przez Panią Dyrektor Wiesławę Głowacką, która serdecznie podziękowała młodym aktorom i pani katechetce.

Po przedstawieniu wszyscy udali się do klas, gdzie odbyły się kolejne dwie lekcje, a następnie przyszedł czas na wigilie klasowe. Ustawiliśmy stoły i rozłożyliśmy na nich wcześniej przyniesione napoje i słodycze. Pani wychowawczyni wzięła opłatek i życząc nam wszystkiego najlepszego, przełamała się nim z nami wszystkimi. Następnie wszystkim dzieciom wręczone zostały prezenty, wcześniej w parach przygotowane – nikt z nas jednak nie wiedział, komu i co kto zorganizował. Wszyscy byliśmy więc bardzo zaskoczeni i uradowani. Po świątecznym poczęstunku posprzątaliśmy klasę i w uroczystych nastrojach rozeszliśmy się do domów.